ihtarname örneği

BEYOĞLU 13. NOTERLİĞİ’NE

İHTAR EDEN  KEŞİDECİ  : ......x.......

VEKİLİ                               : Av. Erdem YILDIZ
                                            Mecidiyekoy Mah. Lati Lokum Sok. Kılıç Apt. No:21 D.3 Şişli-İstanbul

MUHATAP                        : .........
                                         (adres)


KONU                              : İhtar eden keşideci müvekkilin zararının giderilmesi ihtarıdır.

Sayın Muhatap, K................................ adresinde bulunan ihtar eden keşideci müvekkile ait binanın arka kısmındaki taştan örme bahçe duvarını, yapmış olduğunuz inşaat esnasında haksız ve hukuka aykırı şekilde yıkmış bulunmaktasınız. İhtar eden keşideci müvekkil tarafından meydana getirmiş olduğunuz zararın giderilmesi ve bahçe duvarının eski hale getirilmesi hususunda yaklaşık 8 aydır şifahen defalarca uyarıldığınız halde, halen zararı gidermemiş bulunmaktasınız.

Sayın Muhatap ihtar eden keşideci müvekkile ait bahçe duvarını yapmış olduğunuz inşaat esnasında yıkmış olmanız sebebiyle, müvekkile ait binada giriş-çıkış ve güvenlik zafiyeti oluşmuş olup, neticesinde ise 08.05.2017 tarihinde sabah erken saatlerde ihtar eden keşideci müvekkile ait binada hırsızlık olayı meydana gelmiş ve bina içerisinde bulunan klimalar bulundukları yerden çalınmıştır.

Sayın Muhatap, fazlaya dair tüm talep, dava ve şikayet haklarımız saklı kalmak kaydıyla, işbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 10 (on) gün içerisinde yıkmış olduğunuz bahçe duvarının aynı cins taş kullanılmak suretiyle onarılmasını, tamirini ve ihtar eden keşideci müvekkilin zararının giderilmesini, aksi takdirde tarafınız aleyhine dava ikame edileceğini, icra takibine girişileceğini, tüm masraf ve yargılama giderleri ile ücreti vekaletin tarafınızdan tahsil edileceğini ihtaren bildiririz.

09.05.2017
İHTAR EDEN KEŞİDECİ
.............x............
VEKİLİ
Av. Erdem YILDIZ
 

Sayın Noter, İşbu ihtarnamenin bir nüshasının APS ile muhataba tebliğini, tebliğ şerhini havi bir nüshasının tarafımıza verilmesini, bir nüshasının da dairenizde saklanmasını talep ederiz.

İHTAR EDEN KEŞİDECİ
........x............
VEKİLİ
Av. Erdem YILDIZ
Akarca Mah. Yerguzlar Cad. 878. Sok No:55/1 D:2 Fethiye-Muğla
0 532 674 64 44
info@yildizhukukvedanismanlik.com
www.avukaterdemyildiz.com © Tüm hakları saklıdır.
X