Boşanma Protokolü

PROTOKOL......... ............. (T.C. No. ....................) ile ......... ............. (T.C. No. ....................) aralarında karşılıklı olarak anlaşarak BOŞANMAYA karar vermiş olup iş bu protokol tanzim edilmiştir.

Bu protokol gereğince ;

1- .......    ile ............... karşılıklı olarak boşanmayı kabul ederler,

2- .............. ile .............. birbirlerinde ve ortak ikametgâhlarında bulunan her türlü şahsi eşyası ile eşya olarak başka alacağı olmadığını kabul ederler.

 

3- Boşanma sebebiyle her iki taraf birbirlerinden tedbir, yoksulluk nafakası, katılma payı alacağı veya her hangi bir şekilde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmamaktadırlar. Taraflar birbirlerini gayrı kabili rucu külliyen ibra ederler.

 

4- Müşterek çocuklar X ve Y'nin velayeti anne .................’e verilmiştir. Okul, eğitim, bakım masrafları baba ................ tarafından karşılanacaktır. 

5- Taraflar yukarıda yazılı şartlarda anlaşmış olup, iş bu protokol gereğince boşanma davası ................... tarafından açılacak olup, ..................... tarafından mahkemede kabul edilecektir. 

İş bu protokol tarafların açık iradeleri doğrultusunda düzenlenmiş olup, taraflarca okunarak imza altına alınmıştır. 05.03.2013......... ............. (T.C. No. ....................)      ......... ............. (T.C. No. ....................
İMZA                                                              İMZA
Levent Mah. Büyükdere Cd. Çayır Çimen Sk. Emlak Kredi Blokları A2 Blok No:3/36 ofis no:8 Beşiktaş-İstanbul
0 212 318 32 43
info@yildizhukukvedanismanlik.com
www.avukaterdemyildiz.com © Tüm hakları saklıdır.
X