Boşanma Protokolü

PROTOKOL......... ............. (T.C. No. ....................) ile ......... ............. (T.C. No. ....................) aralarında karşılıklı olarak anlaşarak BOŞANMAYA karar vermiş olup iş bu protokol tanzim edilmiştir.

Bu protokol gereğince ;

1- .......    ile ............... karşılıklı olarak boşanmayı kabul ederler,

2- .............. ile .............. birbirlerinde ve ortak ikametgâhlarında bulunan her türlü şahsi eşyası ile eşya olarak başka alacağı olmadığını kabul ederler.

 

3- Boşanma sebebiyle her iki taraf birbirlerinden tedbir, yoksulluk nafakası, katılma payı alacağı veya her hangi bir şekilde maddi ve manevi tazminat talebinde bulunmamaktadırlar. Taraflar birbirlerini gayrı kabili rucu külliyen ibra ederler.

 

4- Müşterek çocuklar X ve Y'nin velayeti anne .................’e verilmiştir. Okul, eğitim, bakım masrafları baba ................ tarafından karşılanacaktır. 

5- Taraflar yukarıda yazılı şartlarda anlaşmış olup, iş bu protokol gereğince boşanma davası ................... tarafından açılacak olup, ..................... tarafından mahkemede kabul edilecektir. 

İş bu protokol tarafların açık iradeleri doğrultusunda düzenlenmiş olup, taraflarca okunarak imza altına alınmıştır. 05.03.2013......... ............. (T.C. No. ....................)      ......... ............. (T.C. No. ....................
İMZA                                                              İMZA
Yeşilköy Mah, Atatürk Havalimanı Kavşağı, EGS Business Park, B2 Blok, No:8 Bakırköy- İstanbul
0 212 463 71 53
info@yildizhukukvedanismanlik.com
www.avukaterdemyildiz.com © Tüm hakları saklıdır.
X