TÜKETİCİ DAVALARI

Tüketici Yasası gereği bir tarafı tüketici diğer tarafı ise tacir olan sözleşmeye bağlı uyuşmazlıklardan kaynaklanan davalar tüketici davalarıdır. Tüketici en geniş anlamda almış olduğu hizmet veya ürünün ayıplı olması nedeniyle ticaret yapan satıcıyla uyuşmazlığını gideremediği durumlarda dava açmakta ve hak kayıplarını ortadan kaldırmaya çalışmaktadır.

Ofisimiz tüketici davalarında uzman olup, ortaya çıkan uyuşmazlıkların giderilmesi için hukuki yardım ve hizmet sunmaktadır. Tüketici, bu davalarda yasadan kaynaklı olarak ayıplı malın misliyle yani aynısıyla değişimini, aynısı yoksa bedel iadesini ya da ücretsiz onarım vb. seçimlik haklarını talep edebilmektedir.

Örnek olarak, araçta süreklilik arz eden motor arızası, yağ yakımı, araçta meydana gelen diğer kronik arızalar, tamir için süresinde teslim edilmeyen araç, inşaat firmalarıyla taşınmaz alım-satımından kaynaklanan sözleşmelerden doğan alacaklar, bankaların haksız tahsil ettiği ücretlerden kaynaklı alacaklar ofisimizin bakmakta olduğu onlarca davadan yalnızca birkaçıdır. 

Daha fazla bilgi ve sorularınız için lütfen iletişim bölümünden irtibata geçiniz.
Levent Mah. Büyükdere Cd. Çayır Çimen Sk. Emlak Kredi Blokları A2 Blok No:3/36 ofis no:8 Beşiktaş-İstanbul
0 212 318 32 43
info@yildizhukukvedanismanlik.com
www.avukaterdemyildiz.com © Tüm hakları saklıdır.
X